ЦСКА отнесе Левски в Суперлигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА отнесе "вечния" си съперник Левски в Суперлигата. Дерби в истинския смисъл на думата нямаше, след като "червените" разгромиха "сините" с 3:0 (25:16, 25:15, 25:13) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Христо Ботев" в столицата.
ЦСКА отнесе Левски в Суперлигата
Преди началото на мача бе почетен 70-ия рожден ден на легендата на българския волейбол Брунко Илиев, който бе награден със специален плакет от Иван Сеферинов, и получи аплодисментите на играчите, треньорите и феновете на двата тима в залата.
В началото на първия гейм ЦСКА тръгна много силно и до първата техническа пауза вече водеха с 8:4, след което го спечелиха с 25:16. "Сините" се опитваха отчаяно да се задържат в мача, но сервисите на Яни Георгиев и атаките на Пламен Шекерджиев ги отказваха. Особено внушително бе началото на третия гейм, в който "червените" дръпнаха с 9:0, с което окончателно елиминираха всякаква интрига - 25:13 и 3:0.
Най-полезни за ЦСКА станаха Пламен Шекерджиев (2 блока и 69% ефективност в атака) и Тодор Костов (8 блока!!! и 71% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За тима на Левски капитанът Иван Крачев завърши с 10 точки.
Така момчетата на Сашо Попов се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 8 точки след 3 победи и 2 загуби, с колкото е и 5-ия Добруджа 07 (Добрич). Левски пък остава на дъното без победа до момента и геймова разлика 1:15. В 6-ия кръг ЦСКА е домакин на коравия тим на Арда (Кърджали), а "сините" са гости на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в петък (27 ноември) съответно от 19,00 и 18,00 часа.
ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:0 (25:16, 25:15, 25:13)
ЦСКА: Владимир Станков 3, Пламен Шекерджиев 13, Яни Георгиев 10, Ивайло Стефанов 6, Тодор Костов 13, Живко Иванов 5 - Антон Василиев-либеро (Кристиан Илиев 1, Андрей Николов 1)
Старши-треньор: Александър Попов
ЛЕВСКИ: Павел Иванов 2, Иван Крачев 10, Иван Дамянов 3, Мартин Павлов 6, Милан Миланов 7, Страхил Свиленски 3 - Христо Колев-либеро (Николай Димитров, Петър Божилов, Павел Яначков, Людмил Бенов)
Старши-треньор: Христо Илиев.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:0 - ТУК!!!