Газелек Аячо продължава да учудва Франция в последния месец

Отборът на Газелек Аячо продължава да е в отлична форма в последния месец и записа четвърта поредна победа в Лига 1. Корсиканците победиха с 2:1 като гост Бастия в дербито на острова в двубой от 14-ия кръг на шампионата.

Тимът на Тиери Лорей губеше с 0:1 още в петата минута след попадение на Брандао, но в 18-ата Жак Зуа изравни от дузпа. През втората част и двата тима имаха по няколко чисти положения за попадение, но гостите имаха шанса да си тръгнат с трите точки в 70-ата минута. Тогава ветеранът Давид Дюкуртиу намери Халид Бутаиб в наказателното поле, който изкова победата.

По този начин Газелек вече има 15 точки в актива си, след като само преди четири кръга имаше едва три. Корсиканците заемат 16-а позиция и вече гледат доста по-позитивно към бъдещето. Бастия от своя страна има една по-малко и е на 18-а позиция.