Николай Господинов: Напълно заслужена победа на Берое

Старши треньорът на Левски Николай Господинов поздрави отбора на Берое за домакинската победа над "сините" с 80:70 в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига.

"Поздравявам Берое, наистина изиграха един добър мач и победата им е напълно заслужена. Ние започнахме лошо мача и позволихме на домакините да натрупат увереност и самочувствие. Играхме лошо във фаза защита - само през първите 20 минути ни вкараха 44 точки, което е изключително много. Липсват ни играчи на позиция 5 и това се оказа ключово за загубата. Взеха ни много борби тогава когато се защитавахме - общо 12. И от тях имат отбелязани 9 точки.

Получихме и много точки след наши грешки. Вижда се, че отбора ни е млад, с къса ротация. И въпреки това успяхме да се върнем в мача, поведохме с пет точки, но няколко минути преди края на третата част съперникът изравни. И може би там в тази минута и половина-две се реши мачът. Берое отбелязаха общо 12 тройки от 30 опита, което е страшно много - около 40%. Ние се готвихме, знаехме, че това е стилът на съперника, но въпреки това ти трябва и малко шанс. Надявам се ние да подобряваме нашата игра, особено ако вземем липсващия ни играч", коментира треньорът на Левски.