Сензация! Гол от съблекалнята тушира Левски в Благоевград (видео+галерия)

Най-голямата сензация в "А" група този сезон е факт! Последният Пирин тушира първия Левски пред пълните трибуни на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Това се случи благодарение на гол на юношата на ЦСКА Мартин Тошев буквално от съблекалнята. Нападателят отбеляза единственото попадение в 30-ата секунда на срещата, когато засече подаване на друг бивш играч на "армейците" - Маркиньос.

Успехът е първи за "орлетата" през този сезон, а поражението е първо за "сините" от 23 август, когато отстъпиха с 0:1 на "Лаута" от Локомотив (Пловдив). Въпреки това класирането в първенството остана същото. Лидер продължава да бъде Левски с актив от 31 точки, а Пирин е на последното 10-о място, но вече с девет точки. Тимът на Стойчо Стоев остана с най-добрата защита (9), а този на Наджи Шенсой с най-слабото нападанеие (4)

26-кратните шампиони на България имат вече само три точки аванс пред Литекс и Лудогорец, а Пирин се доближи на три точки от Монтана преди директния сблъсък другата седмица на "Огоста".

Пирин Бл - Левски 1:0 Столичани бяха подкрепяни от множество фенове, които първоначално внесоха смут в полицията, тъй бяха два пъти повече от местата в сектора за гости. Все пак беше отворен друг малък сектор, които също бе напълнен, а накрая последните над 300 човека също бяха пуснати и обградени от органите на реда в сектора на домакините и най-важното ексцесии нямаше. Двата тима излязоха с фланелки "Не на трафика на хора", а след това с едноминутно мълчание почетоха паметта на загиналите при атентатите в Париж.

Самият двубой стартира ударно. Още в 30-ата секунда Мартин Тошев бе точен, след като засече подаване на Маркиньос отдясно.

Голът бе негов втори след този на 19 юли в първия кръг срещу Черно море (1:1) и общо едва четвърти за "орлетата" от 16 мача в първенството, но се оказа "златен" и донесе първата победа на Пирин от 22 години насам срещу Левски в "А" група.
Пирин Бл - Левски 1:0
Последваха нерви на терена, когато бяха спестени картони на Джереми де Ноойер и Янко Сандански.
В 22-ата минута Александър Дюлгеров стреля слабо и Йоргачевич спаси. Поради засада бе отменен гол на Максимилиан Карнер в 30-ата минута. Де Ноойер стреля, Костов изби и защитникът прати топката в мрежата, но бе зад отбраната на домакините. В 42-ата минута Костов отново се намеси добре, като спря Божидар Краев в малкото наказателно поле.

Пирин Бл - Левски 1:0 Второто полувреме започна с пирошоу на феновете от Сектор "Б", а в 53-ата минута Костов показа отличен рефлекс, след като изби в корнер изстрел на Диаби от 18 метра. Вратарят на Пирин изби в корнер със сетни сили и бомбен шут на Белаид от над 25 метра в 64-ата минута.

Стражът продължи с добрите намеси и в 68-ата минута спря Мигел Бедоя пред гола. Денис Махмудов замени Радослав Цонев в 70-ата минута. Отлично центриране на Веселин Минев пък не бе засечено от негов съотборник.

"Сините" се опитваха да върнат поне един гол, но Костов бе блестящ, а не неговите съотборници се бореха за всяка топка. В последните минути много футбол не се игра, тъй като домакините започнаха да лежат и да търсят медицинска помощ при всяка възможност, което накъса играта. Махмудов пробва удар в 88-ата минута, но далеч от целта.

Пирин Бл - Левски 1:0 В продължението Боян Йоргачевич отиде да скача при центриране пред Костов, но без успех, а при последвалата атака на домакините в 94-ата минута резервата на Тони Тасев пропусна най-чистото положение в мача. Той се завърна в игра няколко минути по-рано след контузия. Въпреки пропуска Пирин спечели първа победа и празнуваше минути наред със своите фенове по трибуните.

Интересен факт е, че от лятото насам Пирин и Левски играха три пъти - два пъти за първенство (1:0, 0:0) и една контрола (2:0), като головата-разлика е 3:0 в полза на "орлетата", които четири от своите девет точки в първенството спечелиха срещу Левски.

Пирин Бл - Левски 1:0 Първият мач за първенство завърши без гол, но Маркиньос изпусна дузпа в 85-ата минута на "Георги Аспарухов". Именно там Левски ще търси да започне нова победна серия срещу Славия другия кръг.
Последният път от мача с "белите" до днес "сините" записаха седем победи и едно равенство срещу шампионите в елита, което ги изкачи на върха.

ПИРИН - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Тошев (1)

ПИРИН (4-2-3-1): Костов; Башлиев, Сандев, С. Николов, Дюлгеров; Костадинов, Сандански; Карапетров, Маркиньос, Траянов; Тошев
Старши треньор: Н. Шенсой
ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Йоргачевич; Миланов, Карнер, Белаид, В. Минев; Де Ноойер, Бедоя; Прохазка, Р. Цонев, Краев; Диаби
Старши треньор: С. Стоев

СЪДИЯ: Драгомир Драганов
СТАДИОН: "Христо Ботев"