Жорже Жезус нанесе нов удар по Бенфика

Преди месец Спортинг разби Бенфика с 3:0 в среща от първенството, а снощи "зелено-белите" изхвърлиха големия си съперник и от турнира за Купата на Португалия. Това стана след драматична победа с 2:1 след продължения. По този начин наставникът на "лъвовете" Жорже Жезус още веднъж наказа бившия си отбор, който водеше до миналия сезон.

Началото на двубоя на "Жозе Алваладе" бе отлично за гостите. Още в 6-ата минута Костас Митроглу откри резултата и той се запази до последните секунди на полувремето, когато Адриен Силва изравни.

След почивката и двата тима направиха сериозни пропуски, но нов гол не падна и мачът отиде в продължения. В 112-ата минута силен удар на Адриен извън наказателното поле затрудни Жулио Сезар и при добавката Ислам Слимани донесе победата на Спортинг.

В друг мач от турнира Порто не срещна никакви проблеми с Ангрензе и се наложи с 2:0. И двата гола за"драконите" бяха дело на Алберто Буено.

СПОРТИНГ - БЕНФИКА 2:1 след прод.
0:1 К. Митроглу (6)
1:1 А. Силва (45)
2:1 И. Слимани (112)

АНГРЕНЗЕ - ПОРТО 0:2
0:1 А. Буено (13)
0:2 А. Буено (40)