Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Юве подчини Милан с рекорден успех (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус продължи доминацията си над един от вечните си съперници в Серия "А" - Милан. "Бианконерите" надвиха с 1:0 "росонерите" в дербито от 13-ия кръг на калчото, след като Пауло Дибала бе точен в 65-ата минута.

Така Старата госпожа записа рекорден в историята на този сблъсък шести пореден успех за първенство, а също така и пета поредна победа на "Ювентус Стейдиъм" от пет мача срещу гранда от Милано. Сблъсъкът между "бяло-черни" и "червено-черни" бе 161-и в първенството, победата бе под № 59 срещу 48 за гостите и 54 равенства. Досега Юве имаше най-много пет поредни победи още веднъж през периода 1980-1984 година. Интересен факт е, че Милан никога не бе записвал шест поредни загуби от даден клуб в Серия "А" в своята 116-годишна история.

Тимът на Масимилиано Алегри записа трета поредна победа в шампионата и вече е шести с 21 точки, а по този начин изпревари "росонерите" на Синиша Михайлович, които останаха с 20 точки.

На "Ювентус Стейдиъм" домакините излязоха в схема 4-3-1-2, като Ернанес играеше зад Пауло Дибала и Марио Манджукич.

Гостите пък започнаха с трима чисти нападатели в лицето на Мбайе Нианг, Алесио Черчи и Карлос Бака, но тимът повече се бранеше отколкото да атакува.
Ювентус - Милан 1:0
"Бианконерите" имаха териториален превес, но чисти положения липсваха през първото полувреме. Патрис Евра се контузи в 28-ата минута и бе заменен от Алекс Сандро.  Младият Джанлуиджи Донарума показа страхотен рефлекс в 41-ата минута, когато изби в ъглов удар фаул на Ернанес, който рикошира в главата на Джакомо Бонавентура.

На почивката Леонардо Бонучи замени Ернанеш и Юве заигра в схема 3-5-2. Старага госпожа вдигна оборотите, а в 61-ата минута Пол Погба стреля силно от 30 метра, като Донарума изби в ъглов удар.
В 65-ата минута Дибала взриви трибуните. Бившият играч на Палермо бе оставен непокрит и от няколко метра прати топката в мрежата. Аржентинецът получи подаване от Алекс Сандро, който бе изведен с майсторско отиграване на Погба по крилото. Секунди по-късно негов удар бе спасен от Донарума.
Голът на Дибала е негов трети поред във вратата на "росонерите", след като вкара и двата мача с екипа на Палермо миналия сезон.

Ювентус - Милан 1:0 Юрай Кучка пропусна в 71-ата минута да затрудни Джанлуиджи Буфон, тъй като стреля над гредата от 11 метра. Луис Адриано, Кейсуке Хонда и Алваро Мората се появиха на терена, но чисти положения липсваха. В даденото продължение Манджукич пропусна да удвои, а Алесио Черчи стреля от 25 метра, но Буфон спаси.

Ювентус - Милан 1:0 Юве постигна целта си и вече е все по-близо до първите места, докато за Милан загубата бе четвърта от 13 мача. Голът на Дибала бе 17-и във вратата на тима срещу едва вкарани 15. Поражението бе четвърто без отбелязан гол срещу най-силните четири този сезон - Фиорентина (0:2), Интер (0:1), Наполи (0:4). Всичко това само показва, че нещата в тима на Силвио Берлускони продължават да бъдат много объркани, въпреки похарчените близо 100 милиона евро това лято.