Балкан с трудна, но заслужена победа над Спартак

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна нова победа и се изкачи на второ място във временното класиране на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Влада Вукойчич се наложиха при домакинството си на Спартак (Плевен) с 93:76 в двубой от VII кръг.

Марко Бъркич отбеляза 14 точки за успеха на ботевградчани, а Брандън Фортънбъри и Мартин Дурчев добавиха по 13 точки.

За гостите със 17 точки приключи Александър Груев, Самуел Франсис се отличи с 14 точки, а Димитър Маринчешки записа срещу името си "дабъл-дабъл" - 10 точки и 17 борби.

Домакините определено започнаха по-добре днешния двубой и само за седем минути игра успяха да отворят двуцифрена преднина в своя полза – 22:10, като заплахата за коша на гостите идваше от всеки пост на Балкан. Плевенчани се опитаха да се върнат по-близо до съперника, но слабата защита им попречи да стопят разиката и след 10 минути ботевградчани водеха с 27:15.

През втората четвърт баскетболистите на Александър Дяковски направиха няколко добри атаки, с които успяха за момент да намалят изоставането си, но проблемите им в защита отново натежаха сериозно и позволиха на домакините да запазят преднината си на почивката – 53:41.

През третата четвърт гостите от Плевен заздравиха защитата и това даде мигновен резултат. Груев, Величкович и Савич се разиграха в нападение и разликата бързо бе стопена до осем точки – 64:72, с което Спартак запази шансовете си за обрат в този двубой.

Възпитаниците на Дяковски се доближиха още повече до съперника на старта на заключителните десет минути след пет поредни точки на Франсис – 69:72, но след това гостите се пречупиха и разликата отново започна да се покачва

Балкан – Спартак 93:76 (27:15; 26:26; 18:23; 22:12)

Балкан: Фортънбъри 13, Цветкович 9, Върбанов 11, Острев 10, Дурчев 13 (Джаксън 4, Кочев, М.Маринов 10, Александров 4, Бъркич 14, Н.Маринов, Петков 4)

Спартак: Величкович 9, Груев 17, Георгиев 10, Савич 12, Маринчешки 10 (Секулов, Николов 4, Титов, Кръстев, Франсис 14)