Дивият футбол на Клоп разлюля "Етихад", Сити падна шумно от върха (видео)

Ливърпул изигра най-силния и зрелищен мач, откакто отборът бе поет от Юрген Клоп, размазвайки с 4:1 досегашния лидер във временното класиране Манчестър Сити насред "Етихад Стейдиъм". Еляким Мангала си вкара автогол в седмата минута и даде тон за последвалия монолог на мърсисайдци. Филипе Коутиньо (23'), Роберто Фирмино (32') и Мартин Шкъртел (81') довършиха вицешампионите и демонстрираха онзи стил, който в първия си ден Клоп определи като "див". Серхио Агуеро се завърна с гол (44'), но това се оказа крайно недостатъчно за домакините, които бяха спасени от по-тежък разгром благодарение на няколкото много добри намеси на Джо Харт.

Голмайсторът на Сити се завърна след дълго отсъствие заради контузия. Мартин Демикелис, Еляким Мангала и Хесус Навас също започнаха като титуляри в селекцията на Мануел Пелегрини. Рахим Стърлинг, който напусна Ливърпул през лятото след шумни скандали, излезе за първи път срещу бившия си тим, но днес бе особено незабележим. Деян Ловрен, Джеймс Милнър и Роберто Фирмино стартираха за Ливърпул. Именно бразилецът водеше атаката на мърсисайдци. Кристиан Бентеке и Даниел Стъридж останаха на скамейката за началото.

Въпреки че игра без типичен централен нападател, Ливърпул разпиля своя съперник през първата част. Пресата на мърсисайдци предизвикваше отбраната на Сити да греши прекалено често, а Коутиньо и Фирмино си партнираха много добре в предни позиции. Именно така се стигна до седмата минута, когато Коутиньо отне от Саня, след което намери отляво своя съотборник, който опита центриране по земя, а Мангала засече топката в собствената си врата - 0:1. В 23-ата минута Коутиньо удвои. Фирмино пусна много елегантно топката покрай Демикелис и Мангала, намирайки сънародника си, който от границата на малкото наказателно поле я промуши между краката на Харт.

При третото попадение, дошло в 31-ата минута, Джан бе над всички с фамозния си пас с пета, с който изведе Коутиньо. Последният този път асистира на Фирмино, който на празна врата направи 0:3. По-късно Фирмино пропусна нова много добра възможност.

В края Серхио Агуеро върна надеждите на домакините. Шкъртел не успя да изчисти добре, топката стигна до аржентинеца, който със страхотен удар от 30-ина метра препарира Миньоле - 1:3.

"Гражданите" привидно започнаха доста по-активно втората част, но положенията отново бяха пред вратата на Харт. Стражът спаси отбора си от четвърти гол в 60-ата минута, когато изби с крак удар на Фирмино, който бе изведен очи в очи с него. Малко след това Коутиньо отново прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 64-ата минута и Миньоле се намеси добре, спасявайки удар на Агуеро. Секунди след това домакините претендираха за дузпа, след като Ловрен игра неволно с ръка в наказателното поле. Сигнал обаче не последва.

Неприятната новина за Ливърпул бе, че Коутиньо получи контузия и бе заменен от Айб.

Десет минути преди края отново Джо Харт спаси Манчестър Сити, след като Бентеке бе изведен сам срещу него, но вратарят отново изби. При последвалия корнер отбраната на Сити не се справи добре и топката стигна до Мартин Шкъртел, който със страхотен шут я прати във вратата за крайното 1:4.

Клоп все още няма загуба от Манчестър Сити във всичките си досегашни сблъсъци с "гражданите" като треньор. Ливърпул е на девето място с 20 точки - осем зад лидера Лестър. Манчестър Сити остава на трета позиция с 26 пункта.