Божинов с девети гол, Бандата играе централен защитник (видео)

Българският нападател на Партизан Валери Божинов вкара своя девети гол през този сезон в сръбското първенство при победата с 3:0 над Нови Пазар. Бившият играч на Левски, Ювентус, Манчестър Сити, Фиорентина и Верона започна от първата минута домакинството от 18-ия кръг, като остава на терена до 84-ата минута. Той се разписа в 34-ата минута за 1:0, когато се измъкна от защитата и с десния крак прати топката в мрежата от десетина метра.

Голмайсторът се обърна към официлната трибуна на стадиона, като показа два жеста. Първо към някой, който много говори, а след това с пръстите си показа, числото 9, колкото са попаденията му в шампионата от 15 мача. Божинов вече е само на гол от лидера при стрелците - Катай от Цървена звезда, като сега дели второ място с Вуяклия от Борац.

Другият българин в състава на шампионите Иван Бандаловски игра пълни 90 минути, но не като десен защитник, ами като централен.

Бившият капитан на ЦСКА още преди седмица бе пробван на тази позиция от треньора Любинко Друлович. Това се случи при победата с 2:1 над Вождовац в контрола миналата събота, когато победното попадение бе дело на Божинов.

Втория и третия гол за Партизан отбеляза Нинкович в 50-ата минута с красив удар извън наказателното поле и в 93-ата минута.

Партизан се изкачи на четвърто място с 29 точки, като лидер остава Цървена звезда с 47 точки и мач по-малко.