Санти Касорла и Арсенал се подхлъзнаха (видео)

Арсенал направи грешна стъпка в битката за първото място в Премиър лийг, след като загуби с 1:2 като гост на Уест Бромич. "Лондончани" поведоха с гол на Оливие Жиру в 28-ата минута, но допуснаха пълен обрат до почивката. Джеймс Морисън израни (35'), а Микел Артета си вкара нелеп автогол пет минути преди почивката. През втората част удар на Месут Йозил срещна гредата, а Сантиаго Касорла пропусна дузпа, след като се подхлъзна.

Една промяна имаше в състава на домакините в сравнение с тези, които започнаха при загубата с 0:2 от Манчестър Юнайтед - Йонас Олсон се завърна сред титулярите. На върха на атаката отново бе Хосе Саломон Рондон. Киърън Гибс бе титуляр за Арсенал, а Ектор Белерин започна като десен бак вместо Матийо Дебюши.

Гостите очаквано поведоха в 28-ата минута, когато отбраната на "дроздовете" изпусна Жиру, който засече с глава много прецизно центриране от фаул на Месут Йозил. Това бе 11-ата асистенция на германеца от 12 мача в Премиър лийг от началото на сезона. Малко след това Гибс пропусна добра възможност да удвои, след като получи от Алексис Санчес, но стреля над вратата.

Уест Бром обаче много бързо се върна в мача. В 35-ата минута Морисън засече от въздуха центриране на Крис Брънт - 1:1. Само пет минути след това домакините стигнаха до пълен обрат. Джеймс МакКлийн проби отляво и центрира по земя, Чех не успя да се намеси, а Микел Артета, който се появи като резерва на мястото на получилия контузия Коклен, вкара топката в собствената си врата и то с ръка.

След почивката удар на Йозил срещна гредата, а Жиру претендираше за дузпа, след като бе повален в наказателното поле от Олсон. Рондон и МакКлийн пък пропуснаха добри възможности за домакините. В 67-ата минута резервата Кембъл пропиля невероятна възможност да изравни резултата, след като от малкото наказателно поле не успя да намери опразнения от Майхил ъгъл.

Удар на Олсон срещна гредата, след което топката тупна на голлинията, но в този случай бе маркирана и засада. Ключовият момент в този двубой дойде в 85-ата минута, когато Санти Касорла пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Брънт срещу Алексис. Испанецът се подхлъзна и прати топката над напречната греда. Натискът на Арсенал до края така и не даде резултат и "артилеристите" пропуснаха да излязат на върха във временното класиране.

"Топчиите" останаха на четвърто място с актив от 26 точки. Уест Бромич е 12-и.