Анжи отново удари в Москва (видео)

Новакът Анжи за пореден път показа, че през този сезон е много по-опасен като гост, отколкото на собствен терен. Отборът от Махачкала запис втори успех в Премиер лигата, след като сензационно надви с 2:0 Локомотив (Москва). Единствената друга победа на Анжи от началото на кампанията отново беше в столицата - срещу Спартак (Москва).

Исламнур Абдулавов откри резултата в 55-ата минута, а в 70-ата влезният като резерва Яник Боли вкара втори гол за Анжи. Въпреки победата, тимът от Дагестан остава последен в класирането, но изоставането му от отборите пред него вече е минимално. Локо пък пропусна да се доближи на 3 точки от водача ЦСКА (Москва), който по-рано днес отстъпи на Криля Советов.

Старши треньорът на "железничарите" Игор Черевченко изненадващо остави на пейката Байе Ниасе и вместо него постави на върха на атаката Петър Шкулетич. Подобна рокада имаше и в състава на Анжи, където младокът Исламнур Абдулавов бе предпочетен в предни позиции пред Яник Боли и Уго Алмейда.

Домакините пропуснаха добър шанс в 6-ата минута, когато Шкулетич хитро остави топката за Дмитрий Тарасов, но той не успя да открие резултата. След четвърт час игра Александър Самедов стреля опасно от фаул, но Евгений Помазан внимаваше. Натискът на локомотивци се засили в края на полувремето. Виталий Денисов шутира силно, но не затрудни Помазан, а после малко не достигна на Алексей Миранчук да вкара красив гол извън наказателното поле.

Анжи имаше само една опасна атака до почивката, при която силен удар на Расим Тагирбеков излезе в аут.

В 55-ата минута обаче гостите поведоха. Илия Максимов напредна през центъра и изведе Абдулавов, който имаше време да си спре топката и да стреля в близкия ъгъл. Четвърт час по-късно в наказателното поле на Локомотив настана голямо разбъркване и най-бързо се ориентира Боли. Бившият нападател на Черноморец (Бургас) преодоля Гилерме за 2:0 с петия си гол за сезона.