Гуанджоу спечели азиатската ШЛ

Гуанджоу Евъргранд спечели азиатската Шампионска лига след победа на финала над Ал Ахли от ОАЕ. Китайците надиграха съперника с 1:0 на реванша и спечелиха трофея с общ резултат 1:0 след нулевото равенство в първия мач. Бразилецът Елкесон отбеляза единствения гол на реванша в 54-а минута пред препълнените трибуни на стадион Тиане.

Тимът на Ал Ахли, който играе финал в турнира за първи път, се защитаваше през по-голямата част от мача, а задачата му за успех се усложни допълнително от червения картон на Салмин Хамис 12 минути преди края. Гуанджоу, воден от бразилския специалист Луис Фелипе Сколари, печели азиатската Шампионска лига за втори път в последните три години. С успеха си китайският тим спечели право на участие на световното клубно пръвенство другия месец в Япония.