Щутгарт катастрофира срещу Аугсбург (видео)

Тимът на Аугсбург разби с 4:0 като гост Щутгарт в среща от 13-ия кръг на германската Първа Бундеслига. С тази победа Аугсбург временно се отлепи от последното 18-о място в класирането и в момента е 17-и с 9 точки. На дъното е Хофенхайм с 8 (и мач по-малко), а Щутгарт е 16-и с 10 точки.

Двубоят започна с 20-ина минути закъснение заради щателните проверки на влизащите на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" фенове.

Първото полувреме бе истински кошмар за домакините, които преди почивката получиха три безответни гола във вратата си. Първо Александер Есвайн в 11-ата минута изведе гостите напред в резултата, а в 17-ата Тимо Баумгартъл си отбеляза автогол за 0:2. В 36-ата минута Ян-Ингвер Калсен-Бракер реализира трето попадение за Аугсбург. В края на първата част бе отменен и гол на Раул Бобадийя за Аугсбург заради засада.

В 54-ата минута обаче резултатът действително стана 0:4. Този път автор на попадението стана Коо Жа-Чеол. В минутите до края домакините не успяха да стигнат поне до почетно попадение и трябваше да преглътнат едно изключително тежко и обезкуражаващо поражение на собствения си стадион.