Джокович отново показа кой е №1, ще играе финал в Лондон

Защитаващият титлата си в Лондон Новак Джокович направи още една важна крачка към петия си триумф на заключителната "Мастърс" надпреварата на ATP. Лидерът в световната ранглиста се класира за петия си финал в турнира, след като победи с 6:3, 6:3 Рафаел Надал. Двубоят продължи час и 19 минути и бе 46-и в съперничеството между двамата тенисисти. След днешния мач има баланс в победите - по 23. В битката за купата в неделя Джокович очаква спечелилия швейцарския сблъсък между Роджър Федерер и Стан Вавринка, който е тази вечер от 22,00 часа българско време.

28-годишният сърбин не остави никакво съмнение в превъзходството си днес. Той не даде нито една възможност за пробив на Надал, а на свой ред реализира три в срещата. Така Ноле регистрира четвъртата си победа срещу Краля на клея през този сезон. Предишните бяха в Монте Карло, на "Ролан Гарос" в Париж, както и в Пекин.

Джокович бе по-стабилен при разиграванията от основната линия, като често привикваше испанския си съперник и на мрежата. Въпреки добрата си защита, Надал така и не намери начин да се противопостави на атаките на сърбина. Още във втория гейм световният номер 1 получи три поредни възможности за пробив и реализира брейк на нула. След това той затвърди преимуществото си и направи резултата 3:0 в своя полза. Новак нямаше затруднения при собствените си подавания и постепенно се придвижи към успеха в сета. Благодарение на добрия си начален удар след 33 минути игра сърбинът затвори частта при 6:3.

Във втория сет ситуацията не се промени особено. Резултатът се движеше гейм за гейм до 2:2. Тогава обаче Джокович стигна до два брейкпойнта след грешка на мрежата на петия в света Надал. Испанецът отрази една възможност за пробив, но след това прати свой удар в аут и загуби сервиса си за 2:3. На няколко пъти Джокович прояви колебание от форхенд, но това не повлия на изхода на срещата. При 5:3 Новак бе аплодиран от зрителите в "О2 Арина" заради два страхотни прехвърлящи удара, като това му даде и мачбол. Чудесно пласиран форхенд пък донесе нов пробив на сръбския тенисист, като по този начин той си осигури и победата.

От своя страна, 29-годишният Надал не успя да достигне до трети финал на заключителния "Мастърс". Испанецът има две поражения в двубои за титлата в Лондон - срещу Роджър Федерер през 2010 г., както и срещу Джокович през 2013 г. Левичарят от Манакор завършва настоящия сезон с три трофея - от турнирите в Хамбург, Щутгарт и Буенос Айрес.

Сред зрителите на мача бе и футболната звезда Дейвид Бекъм, който бе с двама от синовете си - Круз и Ромео.