Обсадата на Борусия (М) даде резултат (видео)

Гол на Рафаел шест минути преди края донесе нова победа на Борусия (Мьонхенгладбах) в Бундеслигата - този път с 2:1 над Хановер 96 в среща от 13-ия кръг. Успехът изкачи домакините до четвърта позиция, докато съперникът остава в опасна близост до изпадащите.

Съставът на Андре Шуберт изнесе поредната си силна продукция, но беше на крачка от това да изпусне трите точки. След пълно превъзходство през първото полувреме Борусия се прибра на почивка с аванс от едно попадение, реализирано от Ибрахима Траоре в 34-ата минута. Тогава фланговият футболист беше изведен от искания от Ювентус Махмуд Дахуд и майсторски промуши топката между краката на световния шампион Рон-Роберт Цийлер.

Хановер 96 можеше да изравни в самото началото на второто полувреме, когато Уфе Бек се измъкна зад защитата още от центъра, излезе сам срещ срещу Ян Зомер, но шутира в гредата. По-късно датчанинът имаше още една аналогична възможност, но пак не намери целта.

Натискът на Мьонхенгладбах стана осезаем, като треньорът дори вкара нападател за сметка на единия си централен защитник. Обсадата успя чак в 84-ата минута, когато Рафаел опъна мрежата след асистенция на Андреас Кристенсен.

През идната седмица "жребчетата" ги чака далеч по-сериозно изпитание срещу Севиля в Шампионската лига, а след това идва гостуване на Хофенхайм за първенство. "96" пък ще събира сили за победа срещу новака Инголщат 04.