Шокираща загуба за Миланов и ЦСКА (М), интригата се върна с пълна сила (видео)

Водачът в руското първенство ЦСКА (Москва) претърпя неочаквана загуба от Криля Советов и даде шанс на преследвачите си да стопят разликата след 16-ия кръг. "Армейците" отстъпиха с 0:2 у дома и регистрираха второ поредно поражение, след като преди паузата за националните отбори се препънаха и срещу Краснодар. В герой за гостите от Самара се превърна Адис Яхович с двата си гола след почивката. Успехът на Криля Советов можеше да е и по-впечатляващ, но Алан Чочиев пропусна дузпа в 69-ата минута.

Преди мача старши треньорът на "армейците" Леонид Слуцкий предупреди, че футболистите му са на края на физическите си сили, а натоварената програма и постоянните контузии не му позволяват да прави ротации в състава. Днес извън групата заради травма остана голмайсторът Сейду Думбия и атаката водеше Ахмед Муса. Георги Миланов отново бе титуляр и действаше по левия фланг, а отдясно нападаше Зоран Тошич.

Криля Советов пристигна на "Арена Химки" след серия от 4 мача без отбелязан гол. Днес обаче самарци изиграха най-силния си мач през сезона и се отдалечиха от зоната на изпадащите.

Голям принос за победата на гостите има и вратарят Гиорги Лория, който през целия мач беше много стабилен и направи няколко решаващи спасявания. Още в 6-ата минута той попречи на Муса да открие резултата, а след четвърт час игри изби и далечен шут на Бибрас Натхо. Повечето атаки на ЦСКА минаваха по левия фланг, където много деен бе Миланов, но домакините така и не успяваха да стигнат до гол.

До почивката Криля Советов създаде само една опасност пред вратата на Игор Акинфеев, но руският национал се справи с удара на Ибрахим Цалагов.

В 52-ата минута защитата на ЦСКА изпусна Яхович, който преодоля Акинфеев и даде аванс на гостите. Това принуди Слуцкий да усили атаката с включването на Кирил Панченко, а Миланов заигра като ляв бек.

ЦСКА търсеше изравняването, но вместо това получи втори гол и негов автор отново стана Яхович. Таранът на гостите избяга от Сергей Игнашевич и с хубав удар направи резултата 0:2. Малко след това Марио Фернандес повали в наказателното поле Йоан Моло, но Чочиев пропусна дузпата, стреляйки в гредата.

До края на мача ЦСКА обсади вратата на Лория, но той беше непробиваем, а и напречната греда му помогна след удар с глава на Понтус Вернблум. Сериозни пропуски наравиха Фернандес и Алан Дзагоев.

В крайна сметка ЦСКА допусна втора поредна загуба и остана с 36 точки. Ако Локомотив (Москва) и Ростов спечелят мачовете си този уикенд, ще се доближат само на 3 точки от "армейците".