Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Атрактивна игра на националите и потенциал от подрастващото поколение на финалите в Плевен

Атрактивна игра на националите и потенциал от подрастващото поколение показаха състезателите на финалите на държавното лично-отборно първенство по бокс за мъже в Плевен, което е валидно и за Купата на България. В категория до 49 кг победа по точки записа Тинко Банабаков /Ивайло-Велико Търново/, втори остана Димитър Илиев /Локомотив-София/. В категория до 52 кг шампион с технически нокаут стана Здравко Михайлов /Габрово 91/, а среброто взе Георги Андонов /Левски-София/. При 56-килограмовите излязоха двама състезатеи от много висока класа. Даниел Асенов е настоящ европейски шампион. Той се наложи по точки с пълно съдийско единодушие над Душко Благовестов /Черно море, Варна/.

В категория до 60 кг победи по точки бронзовият медалист от Европейското първенство Елиан Димитров /Победа-Черноморец-Бургас/, а втори остана Костадин Минев /НСА, София/. В категория до 64 кг първенец стана Айрин Исметов /Бокс за всички - София/, който се наложи по точки над Ангел Димов /Ямбол/. При 69-килограмовите шампион е Николай Коев /НСА/, който победи по точки Здравко Попов /Ивайло,Велико Търново/ В категория до 75 кг триумфира Антон Димитров /Сливен/, а втори остана Мариян Момчев /Добруджа-Добрич/. В категория до 81 кг първото място взе Спас Калоянов /Първенец-Пловдив/ с 2:1 съдийски гласа. След него остана Веселин Велинов/НСА/.

При 91-килограмовите титлата спечели Кристиян Димитров /Сливен/, който се наложи по точки с пълно съдийско единодушие над Николай Мутавски /Юнайтед Спортс - Пловдив/. В на-тежка категория /плюс 91 кг/ шампионската титла взе с технически нокаут Петър Белберов /Бокс за всички - София/, а втори остана Цветан Димитров /Левски- София/. Купата на България спечели отборът на Националната спортна акадедия, а в класирането следват Сливен и БК "Бокс за всички" (София).