Три дузпи, много локви и грешна стъпка на Рома в Болоня (видео)

Много емоции, три дузпи, четири гола и много локви - това предложи на зрителите първият мач от 13-ия кръг на Серия "А" между Болоня и Рома. Срещата завърши без победител - 2:2 и "вълците" загубиха две ценни точки в борбата за Скудетото. Адам Мазина (14) и Матия Дестро (87-дузпа) бяха точни за водения от Роберто Донадони тим, а босненците Миралем Пянич и Един Джеко бяха авторите на попаденията за гостите от италианската столица. Двамата вкараха голове от дузпи, съответно в 52-ата и 71-ата минута.

Рома временно се изравни по точки на върха в класирането с лидерите Фиорентина и Интер, които тепърва ще изиграят мачовете си от кръга. Наполи също може да изпревари Рома, ако спечели своята среща. Интер е домакин на Фрозиноне, Фиорентина приема Емполи, а Наполи гостува на Верона. Болоня пък заема 15-ото място в класирането.

Мачът се игра при проливен дъжд и действията на футболистите бяха затруднени от локвите по терена.

В 10-ата минута Антони Муние изпрати топката във вратата на Войчех Шчесни с удар отблизо след асистенция отляво на Емануеле Джакерини, но попадението бе отменено заради засада - доста спорно отсъждане на рефера Джанлука Роки.

Нямаше обаче причина да бъде отменено попадението, което реализира Адам Мазина в 14-ата минута. Левият бек опъна мрежата зад Шчесни с удар отблизо след разбъркване пред вратата на "джалоросите".

Две минуто по-късно резултатът можеше да стане 2:0. Бившият нападател на "джалоросите" Матия Дестро проби отлично отдясно и внесе напрежение пред вратата на Рома, но Амаду Диавара стреля неточно от много добра позиция.

В 25-ата минута халфът на Рома Миралем Пянич получи възможност да демонстрира страхотните си умения в изпълнението на преки свободни удари, но от много удобна позиция стреля в стената, изградена от домакините. В 33-ата минута пък домакините застрашиха отново вратата на Шчесни, но решаващ шпагат на защитник не позволи на Болоня да поведе с 2:0 в резултата.

В 38-ата минута пък бе следващата спорна ситуация в мача. Вратарят на Болоня Антонио Миранте игра с ръка извън наказателното си поле, но получи само жълт картон от от рефера Роки. Пянич изпълни много добре фаула, но Миранте с блестящо спасяване с една ръка изби влизащата във вратата му топка. В 43-ата минута за трети път от началото на срещата Пянич пробва да изравни резултата от пряк свободен удар, но изпълнението му този път бе разочароващо и топката мина над напречната греда.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати, но в 52-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Играч на "вълците" опита центриране и топката се удари в ръката на намиращия се в наказателното поле на Болоня Антони Муние. Роки показа бялата точка, а Пянич реализира дузпата и резултатът бе изравнен - 1:1.

Един Джеко не уцели вратата с глава малко след това след центриране на Алесандро Флоренци отдясно, а в следващите минути Пянич и Флоренци не успяха да дадат аванс на "вълците" в резултата.

Така се стигна до 70-ата минута, когато тимът на Руди Гарсия получи втора дузпа. Този път тя бе отсъдена за нарушение на защитник на Болоня срещу аржентинския нападател Хуан Мануел Итурбе. Зад топката този път застана друг босненец - Един Джеко. Снажният нападател не сбърка от бялата точка и Рома направи пълен обрат в резултата.

В 79-ата минута бранителят на Болоня Доменико Майета получи тежка контузия и бе сменен принудително от Матео Манкозу.

Рома вървеше към победа, но в 86-ата минута резервата Василис Торосидис извърши нарушение в наказателното поле срещу Емануеле Джакерини и Роки отсъди трета дузпа в срещата, която бе първа за домакините. Дестро превърна дузпата в гол и спаси Болоня от поражение.

В добавеното време първо защитникът на Болоня Лука Росентини стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар, а секунди по-късно Флоренци пропусна голов шанс за Рома и това бе последната по-любопитна ситуация в мача.