Лудогорец изкова трудна победа на "Овча купел" (видео)

Отборът на Лудогорец изкова трудна, но ценна победа при гостуването си на Славия. Мачът от 16-ия кръг на "А" група завърши при 1:0 в полза на българския шампион. Единственото попадение в срещата бе дело на Козмин Моци (35) от дузпа. Това бе първа победа за "орлите" след завръщането на Георги Дерменджиев.

"Орлите" имаха възможност да вкарат гол още в самото начало на срещата. Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря Марио Кирев, но стреля неточно. В 17-ата минута Антон Карачанаков направи опит да се възползва от грешка на Натанаел и шутира без подготовка, но топката срещна тялото на играч на Лудогорец. Малко по-късно Ивайло Димитров отправи топовен изстрел, но Владислав Стоянов бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

Славия - Лудогорец
В 32-ата минута Вандерсон излезе на скорост сам срещу вратаря и шутира по диагонала, но късметът му изневери и кълбото срещна гредата.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Моци отбеляза от дузпа за 0:1, отсъдена за нарушение на Марио Кирев срещу Марселиньо.

В 50-ата минута главният рефер Георги Кабаков не зачете редовен гол за разградчани. Йордан Минев центрира отдясно, Марселиньо подаде към Джонатан Кафу, който опъна мрежатата. Съдията обаче прецени, че при центрирането на Минев топката е излязла в аут, но от повторението се видя, че не е напуснала очертанията на терена с пълния си обем.

Славия - Лудогорец В 70-ата минута Емил Стоев отправи коварен изстрел, но Стоянов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер. Преди тази ситуация "белите" имаха още една възможност да изравнят. Карачанаков премина през двама бранители на "орлите", но вместо да направи опит да завърши атаката, продължи да самостоятелния си рейд и бе париран.

В 73-ата минута домакините създадоха най-чистото си положение, но Карачанаков не успя да вкара от чиста позиция, независимо че бе оставен сам на три метра от голлинията. Тук трябва да отбележим добрата намеса на Стоянов, който реагира светкавично и предотврати чист гол.

След днешния успех Лудогорец излезе на второ място в класирането преди мача между Берое и Литекс.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1