Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Вавринка сломи Мъри в мача на истината

Стан Вавринка се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТП в Лондон. Това стана възможно след победа над Анди Мъри със 7:6(4), 6:4 в решителния мач за второто място в група "Илие Настасе". Швейцарецът показа по-здрави нерви в решителните моменти и попадна сред последните четирима в турнира за трета пореда година. На полуфиналите той ще се изправи срещу победителя от другата група Роджър Федерер, а Надал ще има за съперник водача в световната ранглиста Новак Джокович.

В първите геймове Вавринка и Мъри не бяха убедителни, но и двамата спасиха точки за пробив. Шотландецът играеше много нервно и пръв се пропука. В осмия гейм той изостана с 0:40, след което спечели едно разиграване, но то бе последвано от бекхенд в аут и пробивът стана факт. Той обаче беше върнат веднага, а в яда си Вавринка хвърли ракетата си на корта. Логично, сетът отиде в тайбрек и в него Мъри водеше с минибрейк, но след това загуби 5 поредни точки и на практика подари сета на своя съперник.

Втората част започна с ранен пробив в полза на Вавринка, който лесно печелеше подаванията си и поведе с 4:2, а нов пробив максимално го доближи до победата. Мъри обаче нямаше намерение да се предава. Той взе следващите два гейма, а при 4:5 и сервис на Вавринка имаше две точки за изравняване на резултата, но не се възползва от шанса си и в крайна сметка загубия двубоя.

Шотландецът все още може да завърши сезона като номер 2 в ранглистата, но само ако Федерер не спечели титлата в Лондон.