Зечири се класира за четвъртфиналите в Глазгоу

Българката отрази снощи мачпойнт, №20 е по "Пътя към Рио"

Петата поставена Линда Зечири се класила на четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите "Гран при" в Глазгоу, който е с награден фонд 50 000 долара. Първата ракета на България победи с 21:23, 21:17, 21:9 англичанката Клой Бърч след 55 минути игра.
В края на първата част британката поведе с 20:18 точки, но левичарката от София отрази цели три геймпойнта, преди да отстъпи. В седващата игра Зечири поведе с 11:3 на задължителната почивка и до края не изпусна инициативата, за да изравни геймовете. Решителната част започна отново при хегемонията на националката ни и тя стигна до почивката при резултат 11:4, с което прекърши Бърч и българката набързо приключи мача.
В първия си двубой в Шотландия снощи Линда преодоля в много драматичен мач Ксения Поликарпова от Русия след повече от 70 минути игра със 17:21, 23:21, 21:17. В края на втората част софиянката отрази мачпойнт на съперничката си, преди да стигне до успеха. Така тя взе реванш срещу рускинята, която я победи неочаквано н първия кръг в Саарбрюкен.
С достигането до тази фаза Зечири си осигури 3030 точки за световната рангиста, където е №37. Следващата й съперничка е втората в схемата испанка Беатрис Коралес, която е водачка в европейската верига, следвана точно от българката.
В публикуваната тази седмица класация "Пътят към Рио" Линда е №20, а за Олимпиадата се класират 48 бадминтонистки. Въпреки, че на практика е сигурна участничка, българката не крие амбициите си за догодина.
"Целта ми е да съм сред първите 16 в олимпийската ранглиста. Това ще означава, че ще бъда водачка на група на Игрите и ще избегна силните азиатки. Сигурна съм, че мога да го постигна", заяви Зечири.
През този сезон 28-годишната Линда спечели турнир в Иран, игра финали в Гърция, Австрия и Чехия и стигна до полуфиналите на Откритото на България, както и на състезанията в Швеция, Испания и Русия. Освен това бронзовата медалистка от европейското през 2012 г. стана за пореден път и държавна шампионка.