Джокович се справи с Бердих, следва сблъсък с Надал

Водачът в схемата и защитаващ титлата си от последните три сезона Новак Джокович се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТP в Лондон с награден фонд 7 милиона долара. В последния си мач от група "Стан Смит" Джокович победи Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 7:5 за 1:29 час. Сърбинът завърша на второ място в класирането и в спор за място на финала ще играе с победителя от другата група Рафаел Надал (Испания). По-рано в четвъртък Роджър Федерер (Швейцария) постигна трети пореден успех, след като се наложи над Кей Нишикори (Япония) със 7:5, 4:6, 6:4 и на полуфиналите ще срещне победителя от мача между Стан Вавринка (Швейцария) и Анди Мъри (Великобритания).

Джокович направи пробив в осмия гейм на първия сет, след което го спечели при собствен сервис. Сърбинът взе подаването на съперника си още в първата част на втория сет, след което поведе с 2:0. Последваха три поредни гейма за Бердих. След 5:5 Джокович направи поредния пробив, след което затвори мача. Чехът наниза 10 аса, но направи 31 непредизвикани грешки.

"Той разчита много на сервиса си. Когато няма висок процент първи сервис, аз имам шансове. Ако сервира на високо ниво, той може да бъде заплаха за всеки на всяка настилка. Знам това, защото съм имал много тежки мачове срещу него", заяви Джокович след двубоя.