Ботев Пд сложи петица на юношите на клуба

Представителният отбор на Ботев (Пловдив) победи с 5:0 юношите на клуба до 19 години в тренировъчен мач, игран на централния терен на базата в Коматево при закрити врати.

Попаденията в проверката реализираха Даниел Златков, Даниел Генов, Владимир Айтов и Християн Казаков, който бе точен на два пъти. Въпреки тренировъчния характер на мача, за него бяха повикани професионални арбитри. Реферите отмениха попадение на Рахави Кифуети заради засада, а на три пъти удари на мъжкия тим на „Ботев” намериха гредите.

Треньорът на "канарчетата" Николай Костов използва две различни единадесеторки, които си разделиха по 45 минути в спаринга. Единствен повече време на терена прекара Димитър Алексиев. Нападателят замени Грегъри Нелсън по-малко от 15 минути след началото на срещата.

През първото полувреме на терена бяха Виктор Голас, Йордан Христов, Пламен Николов, Даниел Златков, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Серкан Юсеин, Грегъри Нелсън, Рахави Кифуети и Даниел Генов.

След почивката на вратата застана Валентин Галев, а пред него действаха Никола Марин, Кристиян Димитров, Радослав Терзиев, Божидар Васев, Християн Казаков, Милен Гамаков, Владимир Айтов, Наско Милев, Нико Варела и Димитър Алексиев.