Уругвай и Парагвай бият в световните квалификации

Отборите на Уругвай и Парагвай записаха победи тази онщ в световните квалификации в зона Южна Америка. Урусите се наложиха с 3:0 над Чили, а парагвайците се добраха до 2:1 над Боливия.

Уругвай нямаше особени проблеми в домакинството си на Чили и постигна доста по-лесна победа от очакваното. Диего Годин в 23-ата, Алваро Перейра в 62-ата и Мартин Касерес в 68-ата минута бяха точни за успеха на своя тим.

В същото време Парагвай трябваше доста повече да се потруди в мача с Боливия. Гостите първи откриха резултата чрез Дук в 60-ата минута, но "гуараните" успяха да направят пълен обрат само за три минути, като първо Лескано изравни в 62-ата минута, а след това Бариос донесе успеха на своя тим в 65-ата минута.

След изиграването на тези мачове Уругвай излезе на 2-ото място във временното класиране с 9 точки в актива си, докато Парагвай е на 3-ото място със 7 точки. Чили пък вече е 4-ти също със 7 точки, а Боливия падна до 8-ата позиция с едва 3 точки.