Румъния с престижно равенство срещу Италия в Болоня (видео)

Отборите на Италия и Румъния направиха зрелищно равенство 2:2 в приятелски мач, игран на стадион "Ренато Дал Ара" в Болоня. Гостите първи откриха резултата чрез Богдан Станку в 8-ата минута. След това "адзурите" стигнаха до пълен обрат с голове на Клаудио Маркизио от дузпа в 55-ата и Маноло Габиадини в 65-ата минута. В 89-ата минута обаче румънците отново възстановиха статуквото с попадение на Флорин Андоне и си тръгнаха с престижно равенство.

Изненадващо или не, но мачът започна с по-добра игра на Румъния. В 5-ата имнута Габриел Торже отправи страхотен изстрел от дистанция и Джанлуиджи Буфон трябваше да показва блестящ рефлекс, за да спаси. Три минути по-късно гостите организираха бърза контра, която доведе до грешка в отбраната на Италия, Богдан Станку се възползва от нея, напредна в наказателното поле и откри резултата - 0:1.

След това Италия се активизира, но с пропуски се отличиха Стефан Ел Шаарауи и Едер. В самия край на полувремето Маркизио стреля от дистанция, но над вратата, а в добавеното време домакините претендираха и за дузпа за нарушение срещу Едер в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

В 55-ата минута обаче "адзурите" все пак си спечелиха дузпа в своя полза за фаул на Григорие срещу Едер и Клаудио Маркизио от бялата точка бе точен за 1:1. Десет минути по-късно една топка бе центрирана за Стефано Окака, който с глава свали за Маркизио в наказателното поле. Той пък центрира за Габиадини, който непокрит с глава насочи топката във вратата за 2:1.

Минута преди края на мача обаче Румъния отново стигна до равенството. Удар с глава на Влад Кирикеш бе спасен от Салваторе Сиригу, но Андоне отблизо довкара топката във вратата за крайното 2:2.