България на четвърто място, но само на две точки от върха след днешните мачове

Младежкият национален отбор на България се озова на четвърто място в квалификационната си група за Еврофиналите до 21-годишна възраст след изиграните днес два двубоя от нашата група 5. Възпитаниците на Антони Здравков обаче са само на две точки от първото място, след като лидерът Уелс не успя да победи Румъния на свой терен и двата отбора завършиха наравно 1:1. Дания пък записа победа с 2:0 над аутсайдера Армения и се изкачи на второто място с 10 точки от четири мача. България е само с една по-малко от датчаните и на две зад Уелс, като има пет изиграни мача, колкото британците и с един повече от Дания. Румъния заема третото място с 10 точки, но има мач повече от нашите момчета.

В Олборг Дания не срещна проблеми с тима на Армения и победи с 2:0 с голове на Патрик Банггаард в 49-ата минута и на резервата Маркус Ингвардсен в 82-ата. Домакините бяха по-добрият отбор на терена и отправиха общо 16 изстрела към вратата на съперника срещу само един от страна на арменците. Въпреки това те не успяха да преодолеят съпротивата на своите гости преди почивката и се наложи включване на бранителя Банггаард в атака четири минути след подновяването на играта да им донесе първото попадение в мача. В неговия край пък появилият се като резерва 19-годишен нападател Ингвардсен оформи крайното 2:0.

На "Рейскорс Граунд" в Рексъм пък Уелс не успя да преодолее съпротивата на 10 румънци и срещата завърши наравно 1:1. Гостите откриха резултата още във втортата минута на мача чрез Йонуц Неделчеру, но радостта им бе кратка, след като в 14-ата минута Уесли Бърнс изравни. Точно преди почивката вратарят на румънците Лауренциу Бранеску бе изгонен за нарушение срещу откъсващ се срещу него футболист на домакините. Въпреки че играха цяло полувреме с човек повече обаче британците не успяха да стигнат до гол и срещата завърши при равенството 1:1.