Англия надигра Франция в мача на обединението срещу терора (видео)

Националният отбор на Англия победи с 2:0 Франция в приятелски мач, игран на стадион "Уембли" в столицата на Кралството. Двубоят бе под знака на обединението и солидарността на двете нации и бе много повече от контролна среща, защото премина в контекста на атентатите в Париж от 13 ноември, когато множество хора загинаха от терористични атаки във френската столица. Играчите и на двата отбора и голяма част от публиката изпеяха заедно химна на Франция - Марсилезата в знак на съпричастност и единство в борбата срещу тероризма.

Все пак на терена домакините показаха повече хубави неща и заслужено стигнаха до успеха с два безответни гола, дело на Деле Али и Уейн Рууни. "Петлите" явно още бяха под влиянието на изживяното в петък и така и не демонстрираха добрата си форма от последно време.

Мерките за сигурност на стадиона бяха силно затегнати, за да бъдат намалена в най-голяма степен възможността за нов кошмар. Поради подобни съображения бяха отменени два мача, които бяха предвидени за днес - Белгия - Испания и Германия - Холандия.

Преди мача принц Уилям, заедно с двамата селекционери - Дидие Дешан и Рой Ходжсън поднесе венци в памет на загиналите в атентатите. Двубоят бе предшестван и от минута мълчание.

Резултатът бе открит от домакините в 39-ата минута чрез младия талант Деле Али. Халфът на Тотнъм се разписа със страхотен удар с десния крак, който обаче се отклони леко в Лоран Косиелни, което направи топката невъзможна за отразяване от съотборника му при "шпорите" Юго Лорис.

Малко след началото на втората част островитяните удвоиха резултата. Рамих Стърлинг намери с центриране Уейн Рууни, който от воле се разписа за 2:0.

До края на срещата Англия отново бе по-активният тим, но не успя да се разпише трети път. През втората част французите показаха малко по-добра игра, особено след влизането в игра на Пол Погба, но до опасни ситуации пред вратата на домакините почти не се стигна. Така или иначе загубата за Франция в срещата бе на много по-заден план от обикновено.

АНГЛИЯ - ФРАНЦИЯ 2:0