Хърватия показа класа срещу Русия (видео)

Националният отбор на Хърватия победи с 3:1 Русия като гост в контролна среща, играна в Ростов на Дон. Балканците демонстрираха добра и игра и заслужено спечелиха срещу експерименталния състав на Сборная.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута, когато Роман Широков  центрира към Фьодор Смолов, който с глава прониза вратаря. След почивката обаче хърватите бяха доста по-класният тим на терена и стигнаха до успеха. Първо в 57-ата минута Шиме Вршалко бе изпуснат по дясното крило и подаде на непокрития Никола Калинич, който от близко разстояние изравни. Три минути по-късно пък Марсело Брозович даде преднина на гостите с хубав далечен удар. Осем минути преди края на мача пък падна и трети гол за Хърватия. Вршалко отново бе изпуснат зад защитата и намери Марио Манджукич, който засече топката във вратата.

По този начин Русия записа първа загуба под ръководството на Леонид Слуцкий. Хърватия пък показа класа и заслужено спечели престижен успех.

РУСИЯ - ХЪРВАТИЯ 1:3
1:0 Смолов (14)
1:1 Калинич (57)
1:2 Брозович (60)
1:3 Манджукич (82)