Нишикори усети вкуса на победата на финалния "Мастърс"

Японецът Кей Нишикори постигна първа победа на финалния турнир на АТP в Лондон с награден фонд 7 милиона долара. Поставеният под номер 8 Нишикори надделя над шестия в схемата Томаш Бердих (Чехия) със 7:5, 3:6, 6:3 след 2:23 часа игра. Азиатецът спечели първия сет с единствен пробив в 11-ия гейм, а след това поведе с 2:0 във втората част, когато Бердих се разигра. С поредица от пет гейма чехът обърна до 5:2 и без проблеми затвори втория сет. Третата част вървеше равностойно, но в осмия гейм две леки грешки от форхенд на Бердих подариха пробив на съперника, от което Нишикори се възползва и веднага след това затвори мача при собственото си подаване.

Чехът допусна 42 непредизвикани грешки срещу 32 на японеца, което се оказа решаващо. В другия мач за деня защитаващият титлата си от последните три сезона Новак Джокович (Сърбия) ще срещне шесткратния шампион Роджър Федерер (Швейцария). Двамата спечелиха убедително първите си срещи в турнира.

Срещи от втория кръг в група "Стан Смит" на финалния турнир на АТP в Лондон с награден фонд 7 милиона долара:
(8)Кей Нишикори (Япония) - (6)Томаш Бердих (Чехия) - 7:5, 3:6, 6:3