Николай Учиков с 13 точки! UPCN спечели Купата на Лигата в Аржентина (СНИМКИ)

Волейболните национали Николай Учиков и Тодор Алексиев заедно с техният UPCN (Сан Хуан) спечелиха Купата на аржентинската лига (ACLAV Cup), която може да се счита и за Купата на Аржентина. Шампионите на Аржентина надиграха другия гранд в аржентинския волейбол Персонал (Боливар) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:18) в големия финал на турнира, игран рано тази сутрин в зала "Полидепортиво Алмиранте" в Алмиранте Браун.

Така волейболистите на UPCN взеха реванш за загубения миналогодишен финал между двата тима, който Персонал спечели с 3:2 гейма. Това е трета титла за UPCN след 2012 и 2013 година.

Ники Учиков изигра нов силен мач за UPCN и бе най-полезен с 13 точки, а Петър Кръсманович и Мартин Рамос добавиха по 10 точки за победата. Алексиев пък отново не бе в групата на тима за срещата.

За отбора на Персонал влезлият като резерва Гийермо Гарсия също завърши с 13 точки.