Селекционерът на Аржентина: Ще търсим победа, макар и без Меси

След три поредни мача в квалификацииите без победа Аржентина просто е длъжна да спечели срещу Колумбия, амбициран е треньорът на "гаучосите" Херардо Мартино. Аржентина без топзвездата си Лионел Меси гостува на Колумбия на стадиона в Баранкия.

"Не гледам класирането и къде сме ние. Ние сме тук, за да победим, коментира Мартино, срещу когото обаче има вече доста сериозни настроения в страната. Но ден преди четирите срещи от квалификацията за Мондиал 2018 от федерацията гарантираха, че Мартино може да бъде спокоен за поста.

Аржентина има само две точки до момента, а излиза и без титулярното си атакуващо трио Лионел Меси- Серхио Агуеро и Карлос Тевес, които са контузени. Техните места в стартовия състав ще заемат Анхел ди Мария, Езекиел Лавеци и Гонсало и Игуаин.

"Знам, че Колумбия играе агресивен футбол пред своите фенове. Но ние ще им отвърнем със същото. Ние ще пресираме, ще се опитаме да контролираме играта. Колкото повече владееш топката, толкова повече възможности ще имаш да спечелиш мача, завърши философски треньорът.

Двата отбора се срещнаха на четвъртфинал на Световното първенство в Бразилия през миналата година, където след 0:0 в 120 минути игра късметът при дузпите се усмихна на Аржентина.