Мъри не даде сет на Ферер

Поставеният под №2 в схемата Анди Мъри започна с двусетова победа участието си на Финалния турнир на ATP в Лондон. Британецът надигра с 6:4, 6:4 поставения под №7 испански ветеран Давид Ферер в първата среща от Група "Илие Настасе".

28-годишният Мъри се нуждае от още една победа в английската столица, за да завърши годината на второто място в ранглистата. Шотландецът участва за осми пореден път на престижната надпревара, а днешната му победа бе пета поредна и общо 12-а от 18 мача срещу Ферер.

И двамата тенисисти пропуснаха да реализират пробив в началото на мача, а в осмия гейм Мъри пропиля три брейкпойнта. Шотландецът все пак спечели подаването на 33-годишния си съперник в десетия гейм, с което сложи край на първия сет.

Във втората част финалистът от 2007 година Ферер направи ранен пробив за аванс от 2:0, но това не помогна кой знае колко на испанеца. Мъри изравни за 3:3, а малко по-късно сценарият от първата част се повтори и при 5:4 Мъри проби, затваряйки двубоя в два сета.

От 22,00 часа българско време тази вечер един срещу друг се изправят другите двама тенисисти в тази група - Рафаел Надал и Стан Вавринка. Утре от 16,00 часа наше време Кей Нишикори ще мери сили с Томаш Бердих в Група "Стан Смит", а шоуто Новак Джокович - Роджър Федерер започва в 22,00 часа.