Голям резил за Белогорие в Белгород (СНИМКИ)

Вицешампионът на Русия за 2015 година и победител в Шампионската лига и световното клубно първенство от 2014 година Белогорие (Белгород) записа един от най-големите си резили в клубна история през последните години.

Възпитаниците на Генадий Шипулин, които и тази седмица бяха водени от неговия помощник Борис Колчин, бяха разгромени у дома от новака в Суперлигата на Русия Енисей (Красноярск) с 0:3 (17:25, 25:27, 19:25) в мач от 3-ия кръг, който се игра в Центъра за волейбол “Космос” в Белгород.

Първият домашен мач на Белогорие в Белгород премина съвесм не така, както се искаше на домакините и техните фенове. Можеше ли въобще някой да прадположи, че у дома вицешампионите ще претърпят съкрушитилно поражение от новак, който наскоро победиха убедително в Купата на победата.
Белогорие успя да картотекира преди налочото на мача на бившата си звезда и диагонал Сергей Баранов, както и на централния блокировач Кирил Макешин. В същото време за домакините не можеше да играят Тарас Хтей и Артьом Смоляр, а легендарният 4—годишен волейболист Сергей Тетюхин също пропусна мача заради контузия.

Гостите от Енисей започнаха двубоя рисковано с изпълнение на силен начален удар и това даде резултат. Те поведоха с 8:2 и 13:4 и лесно го затвориха с 25:17.

Още в началото на втората част Борис Колчин пусна високия 218 сантиметра Дмитрий Мусерский като диагонал, а в центъра се появи Кирил Макешин. Изпитаната формула от финала на Олимпийските игри в Лондон 2012 даде резултат в началото и Белогорие дръпна с 10:3. При този резултат наставникът на Енисей Юрий Чередник смени кубинския си разпределител Йоандри Диас с Андрей Зубков. Гостите успяха да съкратят разликата само до 4 точки при 11:15. Мощни атаки на Марко Ивович и Дмитрий Мусерский дадоха отново солиден аванс на Белогорие от 20:14. Силна игра на блокада за Енисей и ас на Александър Мочалов свали разликата само на точка при 19:20. Мощна атака на диагонала Филип Воронков доведе до равенство 23:23. Грешка на Дмитрий Мусерский и Енисей стигна до геймбол при 24:23. Мусерский изравни за 24:24. Две поредни мощни атаки на Филип Воренков и успеха за Енисей с 26:24.

Третата част отново премина пред пълна доминация на гостуващите волейболисти от Енисей, които поведоха с 6:3 и 12:7. Ас на Антон Дубровин и 20:13. Две поредни успешни атаки на Мусерский спасиха два мачбола и доведоха резултата до 19:24. Антон Дубровин успя да запише и последната точка в мача и сложи край на мъченията на Белогорие с 25:19 в третата част и 3:0 в мача.

Филип Воронков игра страхотно и заби 20 точки (2 аса, 2 блока, 7% ефективност в атака), Антон Дубровин добави 13 точки за втората победа на Енисей от началото на сезона.

Дмитрий Красиков се отчете 14 точки, а Дмитрий Мусерский добави 12 точки за Белогорие, който е съперник на шампиона ан България в Група А на шампионската лига. Белогорие допусна второ поражение от началото на сезона.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) 0:3 (17:25, 25:27, 19:25)

БЕЛОГОРИЕ: Сергей Антипкин 1, Роман Данилов 4, Марко Ивович 10, Дмитрий Красиков 14, Дмитрий Мусерский 12, Руслан Ханипов 4 - Роман Мартинюк-либеро (Роман Брагин-либеро, Александър Косарев, Сергей Баранов 2, Константин Лесик 2)
Треньор: Борис Колчин
ЕНИСЕЙ: Йоандри Диас 2, Филип Воронков 20, Антон Дубровин 13, Александър Мочалов 9, Павел Безруков 6, Иван Пиничев 6 - Валентин Голубьов-либеро (Анти Силтала, Иляс Куркаев, Андрей Зубков 1)
Старши-треньор: Юрий Чередник.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача БЕЛОГОРИЕ - ЕНИСЕЙ 0:3 - ТУК!!!