Трио от Левски изнесе урок на пловдивските "студенти" (галерия)

Левски 2014 прекъсна серията си от три поредни загуби в НБЛ и надигра у дома Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 87:79, за да запише втората си победа през сезона. Така “сините” вече имат баланс от 2 успеха и 4 поражения, докато пловдивчани инкасираха петата си последователна загуба и са с актив от 1-5, след като единствената им победа бе в първия кръг срещу Ямбол.
Левски 2014 - Академик Пд
С най-голяма заслуга за успеха бе триото Павел Иванов, Христо Николов и Тайлър Лейзър. Най-опитните играчи на отбора на Николай Господинов завършиха с общо 70 от 87 точки на отбора. За домакините поради различни здравословни проблеми не играха двама основни играчи - Алекс Симеонов и Илия Милутинович.
Играчите на Левски 2014 бяха напред през всичките 40 минути в столичната зала “Триадица”, като в един момент преднината им достигна 20 точки. Гостите от Пловдив направиха силен финален щурм през последната част и съкратиха голяма част от изоставането си, доближавайки се само на шест точки по-малко от минута преди сирената, но нямаха време за пълен обрат и в крайна сметка победата бе за столичния тим - 87:79.
Капитанът Павел Иванов бе най-резултатен за победителите с 30 точки. Христо Николов добави 23 точки и 13 борби, а Тайлър Лейзър се оттегли със 17 точки.

Бошко Йовович бе най-добър за пловдивските “студенти” с 23 точки, 7 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки. Костадин Маршавелски също направи добро включване с 18 точки, а Васил Бачев вкара 10.