Академик (Свищов) отнесе Бдин (Видин)

Свищовският Академик се наложи с 4:2 над гостуващият му Бдин (Видин) в мач от последният за полусезона 15-и кръг на Северозападна В група. „Студентите“ взеха дунавското дерби без проблеми. Те тотално надиграха видинчани и дори можеше да спечелят още по-изразително. Ивайло Дангуров откри головата им сметка четвърт час след началния съдийски сигнал. След още толкова време топката за втори път спря в мрежата на бдинци. Този път Стефан Иванов засече с глава центриране на съотборник. При една от редките си акции гостите върнаха интригата – Ники Иваников се разписа с глава след центриране от фаул в 58-ата минута. Бързо обаче домакините възстановиха предимството си. Голмайсторът на групата Кристиян Тафраджийски вкара за 3:1, а след пас на играещия треньор Борислав Борисов, Георги Колев направи 4:1. В даденото от рефера продължение Александър Соколов се възползва от сблъсъка между вратар и бранител, реализирайки втория гол за Бдин. С този успех Академик вече е само на две точки от лидера Ботев (Враца).