Джокович стартира мощно защитата на титлата си в Лондон (ВИДЕО)

Шампионът от последните три години Новак Джокович (Сърбия) стартира с убедителна победа защитата на титлата си на финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 7 милиона долара. Водачът в световната ранглиста Джокович разгроми японеца Кей Нишикори с 6:1, 6:1 в първата среща от група "Стан Смит" на надпреварата. Белградчанинът стартира устремно и набързо взе първите три гейма, а до края не даде особени шансове на съперника си, за да стигне до успеха след само 65 минути на корта. Така той записа рекордна 15-а поредна победа в турнира на осемте най-добри тенисисти за сезона, в който е четирикратен победител.

Джокович има общо 10 титли и 14 финала през сезона, като вече записа 79 победи срещу само 5 загуби. Той е без поражение вече в 23 последователни срещи от края на август насам. В другата среща от групата по-късно тази вечер Роджър Федерер (Швейцария) ще срещне Томаш Бердих (Чехия).