Етър гази в Луковит

Великотърновският Етър разби с 5:1 в Луковит местният Ботев в среща от 15-ия последен за полусезона кръг на Северозападната В група. „Болярите“ дори можеха да бият с още по-голяма разлика.
Още с началният съдийски сигнал на Румен Христов търновлии натикаха съперника в половината му и заредиха атака след атака.

Въпреки постоянните опасности пред вратата на Васил Тодоров първото попадение падна едва в средата на първата част. Негов автор стана Николай Николаев, който засече центриране на Сашо Кирилов. След като вратата на ботевци бе разпечатана, само за 11 минути гостите шибнаха още три гола до края на полувремето. В 33-ата минута отново Николаев бе в прегръдките на съотборниците си. Малко след това дойдоха минутите Иво Тодоров. Той реализира в 37-ата и 45-ата за 4:0.

Десетина минути след почивката домакините достигнаха до почетно попадение, дело на Иван Иванов. В 73-ата минута луковитският голмайстор имаше още една възможност, но изпълнената от него дузпа бе спасена от търновският страж Цанков. Секунди по-късно пък Джихат Кямил стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за крайното 5:1.

Победата доближи Етър само на две точки от лидера Ботев Враца, който загуби с 0:3 в Павликени от едноименния тим.