Шеста победа за Барса и силен мач на Везенков

Барселона записа шестата си поредна победа от началото на сезона в Лига АСВ, а Александър Везенков изигра най-силния си мач с екипа на клуба до този момент. Каталунците се справиха у дома в “Палау Блауграна”, надигравайки гостуващия Обрадойро с 67:57 и по този начин продължава без поражение и с пълен актив.

Българското крило получи вот на доверие от страна на Шави Паскуал и треньорското ръководство на тима. Везенков престоя на паркета 20 минути, за които остави срещу името си 9 точки, 6 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и 2 чадъра. 20-годишното крило вкара 2/4 от тройката  и 3/4 от наказателната линия, но не успя при двата си опита в стрелбата за 2 точки. Нашенецът също така направи и 4 лични нарушения и бе фаулиран 3 пъти, завършвайки с коефициент на полезно действия 12.

За пореден път най-добър за Барселона бе Анте Томич. Хърватският център завърши с 18 точки и 11 борби при стрелба от игра 8/9. Алекс Абринес вкара 16 точки за 24 минути игрово време, а Карлос Аройо направи 8 асистенции.

Бившият играч на Рилски спортист Анджело Калояро бе над всички за гостуващия тим. Американецът от италиански произход се отчете с 14 точки, 4 борби и 5 отнети топки за 23 минути игра.

Барса остава на върха на класирането с 6 победи от 6 изиграни двубоя, докато Обрадойро е на осмо място с 3 победи и 3 загуби. Следващият мач на "лос кулес" е в Евролигата срещу Пинар Кършияка.