Дунав бие с 5:0

Представителният отбор на Дунав направи двустранна игра срещу третодивизионния русенски Марисан. Тимът на Веселин Великов се наложи с 5:0.

"Резултатът не беше важен. Срещата бе по-скоро повод да поддържаме игровия ритъм. Дадох шанс и на момчетата, които по-рядко влизат в игра в официалните мачове", каза Великов.

Той даде почивка на футболистите си в неделя. В понеделник те стартират подготовката за мача си от 15-ия кръг на "Б" група срещу Спартак (Плевен), който ще се играе по програма на 21 ноември, събота, от 14:30 ч. на Градския стадион в Русе.

Междувременно Дунав постигнаха чиста победа с 2:0 срещу Локомотив (Пловдив) в Русе в мач от 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 г. Момчетата на Емил Иванов бяха по-активни и създадоха повече чисти положения за отбелязване на гол. Въпреки това първата част завърши 0:0.

Малко след подновяване на играта обаче Ивайло Димитров откри за 1:0. Последваха още няколко пропуска пред вратата на пловдивския тим. Все пак отново Димитров успя да удвои за 2:0 малко преди края. С този успех младите "дракони" заеха 11-ото място в елита в своята възраст.