Три греди и два отменени гола не спряха ЦСКА за 14-та поредна победа (видео+галерия)

ЦСКА постигна 14-та поредна победа в Югозападната "В" група след победа с 2:0 като гост над предпоследния в класирането тим на Балкан (Варвара). Попаденията отбелязаха резервата Костадин Хазуров (52) и Самир Аясс (87), които се разписаха след асистенции на Момчил Цветанов.

Срещата, която започна с минута мълчание в памет на жертвите след атентатите в Париж, можеше да завърши и с далеч по-сериозен резултат в полза на гостите, но футболистите на Христо Янев нацелиха на три пъти гредите до 20-ата минута, а две попадения на Хазуров през втората част не бяха зачетени поради засади.

Балкан (Варвара) - ЦСКА 0:1

Армейците можеха да открият резултата още в 7-ата минута, когато след центриране от фаул Преслав Йорданов засече топката с крак, която се разходи по голлинията, но не влезе в мрежата на домакините.

В 13-ата минута Александър Бранеков отправи изстрел с глава, вратарят изби, но топката срещна напречната греда. В следващата атака "червените" отново бяха на крачка от гола, но късметът за втори път не ги покри, след като Преслав Йорданов също нацели гредата.

В 20-ата минута Цветанов стреля от 20 метра, стражът на домакините Петракиев изби, топката се отби в лявата греда и отново не влезе в вратата на Балкан.

Малко преди това Георги Василев стреля, но Стоян Колев спаси. След третата греда за армейците пък Атанас Трендафилов бе близо да открие резултата след грешка в армейската отбрана, но в последния момент Бранеков се хвърли на шпагат и изби.

В 26-ата минута треньорът на гостите Христо Янев извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Александър Бранеков се появи Божидар Чорбаджийски.

До края на полувремето гостите намалиха темпото и не създадоха нови чисти положения.

Четири минути след почивката добър шут на Йордан Йорданов попадна в ръцете на Петракиев. Секунди преди това резервата Хазуров вкара топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

Така се стигна до 52-ата минута, в която Момчил Цветанов получи извеждащ пас, напредна отляво и подаде към Хазуров, който вкара в празната врата - 1:0 за ЦСКА.

В 84-ата минута ЦСКА като по чудо не отбеляза втори гол. Чорбаджийски стреля от упор с глава, но Петракиев някак успя да избие. Последва нова атака на червените, след която Хазуров вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради нова засада.

Три минути по-късно футболистите на Христо Янев все пак стигнаха до второ попадение. Цветанов намери отлично с едно докосване Самир Аясс, за когото остана по-лесното и се разписа с шут от 6-7 метра за крайното 2:0.

БАЛКАН (ВАРВАРА) - ЦСКА 0:2