Монтана с 3-а поредна победа след 3:0 над Левски

Волейболистите на Монтана записаха трета поредна победа в Суперлигата. Воденият от треньора Петър Шопов тим надигра у дома Левски с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) в мач от 4-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в зала "Огоста". По този начин монтанчани направиха подарък на своя треньор Петър Шопов, който днес навърши 36 години.

Така Монтана се изкачи на 3-о място във временното ккласиране с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, с колкото е и 2-ия с Арда (Кърджали), но с по-лоша геймова разлика. "Сините" пък са на последното 10-о място без победа и без спечелена точка до момента. В следващия 5-и кръг монтанчани гостуват именно на Арда, а Левски играе с ЦСКА. Мачовете са съответно в петък (20 ноември) и неделя (22 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Левски указаха по-сериозна съпротива само във втория гейм, в който дори водеха в резултата. Все пак Монтана го спечели с 25:23 Отлично за домакините се включиха двамата възпитаника на школата на клуба - Леон Тончев и Борис Наков, като първият направи 2 аса и завърши с 3 точки, а вторият също с 2 аса и 5 точки.

Над всички за Монтана бе Минчо Минчев с 14 точки (5 аса!!!, 1 блок и 80% ефективност в атака) за победата. За тима на Левски Иван Дамянов завърши с едва с 6 точки.

МОНТАНА - ЛЕВСКИ 3:0 (25:19, 25:23, 25:15)
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев 14, Костадин Стойков 3, Симеон Александров 2, Иван Латунов 5, Мартин Палийски 8 - Добромир Иванов-либеро (Стефан Стоянов 1, Златко Кьосев 7, Леон Тончев 3, Борис Наков 5, Трифон Лапков 6, Георги Георгиев-либеро, Ивайло Лалов-либеро)
Старши-треньор: Петър Шопов
ЛЕВСКИ: Павел Иванов 4, Иван Крачев 5, Иван Дамянов 6, Милан Миланов 3, Михайлов 4, Свиленски 3 - Христо Колев-либеро (Тони Павлов, Николай Димитров)
Старши-треньор: Христо Илиев.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)