Ямбол дочака първа победа

Баскетболистите на Ямбол най-сетне записаха дебютната си победа през настоящия сезон в НБЛ. Отборът на Нинослав Марянович надигра като гост в Бургас местния Черноморец с 81:67 и така сложи край на отрицателната си серия от пет последователни поражения в първите пет двубоя от кампанията.

Първата част бе много равностойна, но ямболии успяха да поведат в нейния край, след което не позволиха на “акулите” да се върнат в двубоя. След 10 минути игра те водеха с 20:15, а на почивката разликата в тяхна полза отново бе пет точки - 36:31. Станислав Говедаров и съотборниците му окончателно решиха нещата в своя полза през третия период, когато преднината им стана двуцифрена (60:48), а в заключителната част те удържаха водачеството и съответно победата с 14 точки разлика - 81:67.

Милиян Боцка постигна “дабъл-дабъл” от 19 точки и 10 асистенции за победителите. Ивян Босняк бе най-резултатен с 21 точки, а Денис Агре и Станислав Говедаров добавиха съответно 16 и 11.

За бургазллии обичайният заподозрян Константин Коев бе на ниво с 22 точки и 7 борби, докато Цветомир Куртев направи хубаво включване от пейката с 13 точки.

И двата тима вече имат еднакви показатели - по една победа и пет поражения след шест изиграни двубоя.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЯМБОЛ 67:81 (15:20, 16:16, 17:24, 19:21)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Милен Дудев 7, Ростислав Тончев 8, Константин Коев 22, Боян Тенев 4, Марко Янюшевич 6 (Цветомир Куртев 13, Иван Каравеев 2, Ерик Димитров 3, Емил Бинев 2)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 11, Милен Костов, Милиян Боцка 19, Иван Босняк 21, Денис Агре 16 (Евгени Иванов 6, Стилиян Иванов, Боян Радетич 8)