Славия с първа победа в женското първенство

Волейболистките на Славия победиха Спартак (Варна) с 3:0 (25:15, 25:15, 25:21) в мач от 2-ия кръг на НВЛ за жени, игран тази вечер в столичната зала "Панайот Пондалов".

С този успех "белите" взеха първи три точки в актива си, след като на старта загубиха от ЙЕБ Шумен 05. Така те имат 1 загуба и 1 победа и заемат 4-о място във временното класиране, с равни точки с Казанлък Волей, но с един гейм по-добра геймова разлика. Отборът на Спартак пък почива в първия кръг, като е с мач по-малко и заема предпоследното 8-о място в таблицата.

Славистките диктуваха играта изцяло в първите два гейма, като оставиха съперничките си на по 15 точки. Едва в третата част варненки показаха, че могат да бъдат равностойни, като играта вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване. След това домакините отново наложиха волята си и записаха чиста победа след 25:21.