Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Украйна взе перфектна победа, Словения трябва да направи голям мач (видео)

Украйна се приближи с една крачка по-близо до място на Евро 2016, след като постигна "чиста" победа с 2:0 над Словения като домакин в първата среща от баража помежду им.

Головете бяха дело Андрий Ярмоленко в 22-ата минута и на Йевхен Селезньов в 54-ата минута. Така след три дни на реванша в Марибор словенците ще се нуждаят и от късмет, за да успеят да компенсират за тази загуба. Футболистите на Сречко Катанец трябва да са благодарни, че не отнесоха още по-тежко поражение, защото домакините ги надиграна тотално. Отделно Селезньов удари греда, а високата класа на Самир Ханданович лиши украинците от далеч по-изразителен успех.

35 000 зрители на "Арена Лвов" съпреживяха паметната вечер, в която любимците им се доближиха до второто си участие на европейски финали. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от серията атентатите в Париж.

Нападателят на Динамо (Киев) Андрий Ярмоленко откри резултата в 22-ата минута след хубаво залъгващо движение и точен удар по диагонала.

Шансовете на гостите бяха веднага след това, но в единия случай бившият нападател на Литекс Миливое Новакович беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да овладее топката. Две минути преди това Йосип Иличич пък беше на крачка от изравняването, след като негов удар мина опасно над гредата.

Новакович, който вече е на 36 години, имаше 12 гола в последните си 16 двубоя за словенския национален тим преди днешния. През второто полувреме в игра за гостите се появи и станалият популярен у нас бивш ас на Лудогорец Роман Безяк. Големият герой за Словения обаче се казваше Самир Ханданович. Вратарят на Интер отрази редица топки и запази интригата жива.

Той обаче нямаше какво да направи в 54-ата минута, когато Селезньов направи 2:0 от много спорно положение, което можеше да бъде маркирано като засада. Същият този Селезньов стреля в гредата в 69-ата минута.

Двата отбора бяха съперници на плейофите и за място на Евро 2000, като тогава Словения надделя с общ резултат 3:2.

УКРАЙНА - СЛОВЕНИЯ 2:0
1:0 Ярмоленко (22)
2:0 Селезньов (54)