Арда с чисто 3:0 над Миньор

Мъжкят волейболен отбор на Арда (Кърджали) нямаше особени проблеми при гостуването си в Перник. В мач от 4-ия кръг на Суперлигата момчетата на треньора Иван Халачев победиха Миньор с 3:0 (26:24, 25:21, 25:22).

Така кърджалийци записаха 3-а победа до сега в първенството, като с 1 загуба и актив от 9 точки се изкачи на 2-о място във временното класирането, но преди изиграването на останалите мачове от кръга. Отборът на Миньор пък допусна 3-а загуба, като с 1 победа и 3 точки заема предпоследното 9-о място в таблицата.

Въпреки, че не успяха да вземат нито един гейм от мача домакините от Перник затрудниха максимално Арда, като се противопоставяха до край в геймовете. В първия и в третия гейм играта бе равностойна, като в решителните моменти кърджалийци показаха своята класа и не позволиха обрати, като спечелиха мача с чиста победа с 3:0.