Вкарал на Лацио разпиля ЦСКА във Вечното дерби при 17-годишните (видео)

Юношите на Левски до 17 години размазаха връстниците си от ЦСКА с 4:0 в среща от 13-ия кръг на Елитната юношеска група. Сините имаха превъзходство през цялото време и логично спечелиха, като победата им можеше да бъде и по-убедителна. Хеттрик реализира Станислав Иванов, а едно попадение добави Емил Трендафилов. Иначе сините дадоха и една жертва- вратарят Христо Лалев трябваше да напусне терена с контузия в главата, като той пострада при сблъсък, но после се оказа, че всичко е наред с момчето. С победата сините събират 27 точки и запазват 3-ото си място, докато ЦСКА е на 9-а позиция с 15 точки.

Намиращият се на 2-о място отбор на Славия се справи с 2:0 без особени проблеми със Спартак (Пловдив). Белите контролираха събитията на терена, но създадоха малко положения. След нулева първа част още в 1-ата минута на второто полувреме Георги Славчев- син на бившия футболист на Левски със същото име, откри резултата след атака от дясно на Александър Златков. В 67-ата минута Славчев-младши покачи на 2:0 след пробив и подаване от ляво на резервата Пиер Пиеров. Пиеров също можеше да вкара, но вратарят на пловдивчани Виктор Атанасов закова топката на голлинията. Славистите събират 28 точки, докато Спартак Пловдив е на 8-о място с 15.