Черно море загуби контролата от Виторул

Черно море допусна загуба с 1:2 от втория в класирането на румънското футболно първенство Виторул в контролна среща, играна в Балчик. За варненския тим попадението отбеляза Педро Еуженио в 39-та минута. Румънците направиха пълен обрат през втората част. За успеха на гостите разписаха ветеранът и бивш халф на Динамо (Киев) Флорин Чернат в 63-та минута от пряк свободен удар и Флорин Тънасе в 81-та минута.

След почивката в игра за Черно море се появи дошлият на проби холандски нападател Дани Шхриърс, който обаче остана в игра само 40 минути. Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентатите в Париж.