Кливлънд с осма поредна победа в НБА

Кливлънд постигна осма поредна победа в НБА, след като се наложи над Ню Йорк Никс с 90:84 точки. Леброн Джеймс се отчете с 31 точки и 6 асистенции за победителите. Мо Уилямс завърши с 20 точки, а Тимофей Мозгов добави 11 точки и 7 борби. Кармело Антъни беше най-резултатен за Никс с 26 точки и 5 борби. Арън Афлало записа 14 точки и 4 борби, а Кристапс Порзингис приключи с 11 точки и 7 борби. Ръсел Уестбруук записа втори пореден "трипъл-дабъл" при успеха на Оклахома Сити над Филаделфия със 102:85 точки.

Лидерът на Оклахома Кевин Дюрант остана резерва заради мускулна контузия. Уестбрук постигна 21-и "трипъл-дабъл" в кариерата си - 21 точки, 17 борби и 11 асистенции. Дион Уейтърс добави 14 точки, Енес Кантер се отчете с 13 точки и 8 борби. Кристиян Ууд бешр най-резултатен за Филаделфия с 15 точки и 8 борби.

Чикаго се наложи над Шарлът със 102:97 точки след 27 точки на Джими Бътлър. Пау Гасол направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 13 борби за "биковете". Данило Галинари се отличи с 27 точки при успеха на Денвър над Хюстън със 107:98 точки. За Денвър личен рекорд в кариерата си записа Уил Бартън. Джеймс Хардън вкара 28 точки за Хюстън.

Мемфис постигна нова победа в НБА след 101:100 точки срещу Портлънд. Домакините стигнаха до успеха с кош на Зак Рандолф в последната секунда на мача. Портлънд допусна четвърта поредна загуба в Лигата. Марк Гасол завърши с 31 точки и 5 асистенции за Мемфис. Рандолф добави 15 точки и 8 борби, а ДжеМичъл Грийн вкара 14 точки. Си Джей МакКалъм бешр най-резултатен за Портланд с 26 точки и 6 борби.

Сакраменто се наложи над Бруклин със 111:109 точки, а ДеМаркъс Къзинс вкара 30 от своите 40 точки през второто полувреме и спечели 13 борби. Рахон Рондо стигна до трети "трипъл-дабъл" в последните четири мача - 23 точки, 14 асистенции и 10 борби. Джаред Джак се отличи с 21 точки и 12 борби за Бруклин.

Далас победи Лос Анджелис Лейкърс с 90:82 точки, а Заза Пачулия постигна шести "дабъл-дабъл" в девете мача - 18 точки и 16 борби. Лейкърс губи четвърт пореден мач. Индиана постигна шести успех в последните си седем двубоя, след като се наложи над МИнесота със 107:103 точки. Пол Джордж се отличи с 29 точки за победителите, а Монте Елис добави 24 точки. Бостън надделя над Атланта със 106:93 точки, а Торонто спечели срещу Ню Орлиънс със 100:91 точки.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), срещи от редовния сезон:

Индиана - Минесота - 107:103
Орландо - Юта - 102:93
Бостън - Атланта - 106:93
НЙ Никс - Кливлънд - 84:90
Торонто - Ню Орлиънс - 100:81
Чикаго - Шарлът - 102:97
Мемфис - Портлънд - 101:100
Оклахома Сити - Филаделфия - 102:85