Калгари победи Вашингтон след продължение

Шон Монахън отбеляза втория си гол 1:40 минута на продължението, с който донесе победата на Калгари с 3:2 като гост на Вашингтон в среща от редовния сезон на НХЛ. Вратарят на гостите Кари Рамо отрази 34 удара. Калгари поведе с 2:0 с попадения на Михаел Фролик през втората част и на Манахън в началото на третата, но домакините изравниха чрез Майкъл Лата и Джей Бийгъл. В продължението Монахън получи пас от Ти Джей Броди и донесе успеха на Калгари. Монахън има четири гола в последните четири мача. Ню Йорк Айлендърс разгроми с 4:1 като гост Анахайм, а с два гола през третата част се отличи Франс Нилсен. За победителите се разписаха още Брок Нелсън и Кал Клътербък.

Кори Пери беше точен за Анахайм. Сан Хосе победи с 3:2 Детройт в друга среща от тази нощ. Джо Павелски вкара деветия си гол за сезона, а Мартин Джоунс отрази 26 удара. Мелкер Карлсон и Мат Нието добавиха по един гол за "акулите". Томаш Татар и Теему Пулкинен отбелязаха попаденията за Детройт. Павел Дацюк дебютира за тима този сезон, след като пропусна първите 15 мача заради травма на глезена. Кълъмбъс записа петата си победа за сезона, след като се наложи с 2:1 над Питсбърг. Вратарят Сергей Бобровски направи 28 спасявания, а Скот Хартнел и Брендън Саад вкараха за успеха. Ръководството на НХЛ се обърна към представителите на клубовете с молба да повишат мерките за сигурност на мачовете след терористичните атаки миналата нощ във френската столица Париж.