Аржентина - Бразилия мина под знака на трагедията в Париж

Под знака на терористичните атаки в Париж премина очакваната с огромен интерес среща между Аржентина и Бразилия от квалификациите за Мондиал 2018 в зона Южна Америка в Буенос Айрес. Двубоят на "Ел Монументал" започна с минута мълчание в памет на жертвите във френската столица.

Домакините откриха чрез Езекиел Лавеци в 34-ата минута, а в 58-ата Лукас Лима изравни. В края на двубоя Давид Луис от Бразилия беше изгонен, но аржентинците не успяха да се възползват от численото си превъзходство. Бразилия събра четири точки от три мача и дели четвъртото място във временното класиране с Парагвай и Колумбия. Аржентина има едва две и върви на осма позиция.

Двубоят трябваше да се изиграе в четвъртък, но беше преместен с 24 часа, тъй като теренът на "Ел Монументал" беше в лошо състояние след падналия пороен дъжд.

В друга среща от третия кръг на квалификациите Перу победи с 1:0 Лима Парагвай и записа първи точки в квалификациите. Успехът за водения от Рикардо Гареки тим отбеляза Джеферсон Фарфан в 20-ата минута.